Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

Што сакаат во сексот слободните, а што мажите кои се во врска?

Слободните мажи во нова врска внимаваат на детали во сексот, бидејќи не знаат што можат да очекуваат и многу се внимателми. Женетите мажи велат дека најмил им е сексот за смирување – но без претходните комплицирани кавги…

Ви ги откриваме афинитетите на едната и на другата страна

ОРАЛЕН СЕКС

Оралниот секс е секогаш посакуван. Слободните мажи велат дека се подготвени да вратат со иста мера, а дамите кои им го скратуваат ова на своите партнери, всушност ги лишуваат од една од најголемите скриени желби кога станува збор за сексот. Женетите мажи имаат забелешки дека сопругите само ја „завршуваат“ работата па би им било драго доколку тоа го прават поретко, но пожешко, како на почетокот.

Мажите кои се во брак имаат помалку барања. Со оглед на тоа дека живеете заедно, ним би им било добро доколку немате секс во кујната или во дневната, каде навечер мака мачите како да ги платите ратите од кредитот.

СЕКСИ ОБЛЕКА

На мажите во брак им недостасува по малку фантазија. Во нова врска мажите покажуваат романтика така што ќе ви предложат да ја носите неговата кошула. Како што тоа се случува во бракот, жените ја заменуваат секси облеката со удобни парчиња облека. За да го „имате“ во рака, памучните гаќи и испраните пижами заменете ги со секси чипкана долна облека.

На почетокот на врската бирте места на кои сеуште не сте се сретнале во љубовен занос. Едно од тие места е канцеларијата.

ВО КРЕВЕТ

Ако сте во долга врска или брак, тој би сакал да му кажете пто и како сакате, а уште подраго би му било сето тоа да му го покажете и полека да го одведете, чекор по чекор, до взаемно задоволство. На мажите во брак им недостасува малку фантазија и по некое изненадување. Во анкетата рекоа дека би ги усреќило доколку со нив ги поделите тајните мисли кои ќе ја разбијат рутината. Одведете го на некое место или измислете свое сценарио за љубовна игра.

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...