Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

Секси тајни: 3 чекори до квалитетен сексуален живот

Во што е тајната на сексуално задоволните жени? Не се познати сите нивни трикови, но ќе ви претставиме главните.

Имаат време за секс

Сексуално задоволните жени прават распоред, колку и да звучи смешно, па затоа имаат време за секс. Кога ќе завршите со се, полесно се опуштате и припремате. Кога умот е слободен, телото е поопуштено, па е поспремно за уживање.

Се присетуваат на страсни моменти од минатото

Овие жени се сеќаваат на секси моменти од минатото што е одлично за акција во сегашноста. Врската помеѓу сеќавањата и сегашниот момент повеќе пати е докажана и се покажала како делотворна. Сексуално исполнетите жени тоа го знаат многу добро.

Го користат говорот на телото и секси глас

Сексуално исполнетите жени знаат да говорат со телото, во комбинација со секси глас, може да биде потукнувач на страствени игри, и тоа свесно го користат. Важно е да се ослободите од срамот.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...