Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

Секс поза на денот

Вашиот пртнер седи на столица или на крајот од креветот. Седнете му во скутот и прегрнете го. Вие сте во позиција да контролирате со која длабочина и под кој агол тој влегува во вас. Оваа поза е одлична за оние кои сакаат маратонски секс.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...