Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

Овој секс ќе ви открие дека има чувства за вас

Секс со новиот партнер најчесто е возбудлив, интензивен. Сепак, кога ќе почнете еден за друг да развивате чувства и да станувате емотивно поврзани, сексот поминува на ново ниво кое дава друг вид на емотивно и физичко задоволство.

Иако сите сме различни и на различен начин ги откриваме емоциите, некои знакови во сексот сепак оддаваат дали партнерот е вистински заинтересиран за вас.

Ве бакнува често и долго

Бакнежите, како што некои сметаат, се поинтимни од самиот сексуален чин. Кога ве бакнува партнерот, често и долго, нежно и внимателно покажува дека навистина е заинтересиран за вас. Бакнежи, нежни и долги по целото тело, покажуваат дека го сакаат секој дел од вас.

Ви посветува време

Доколку не е себичен љубовник, туку остава време за предигра. Сака да ве заинтригира и да ве возбуди, а вашето задоволство му е еднакво важно како и неговото, тогаш сигурно не станува збор за минлива авантура во која го бара само сопственото задоволство.

Со вас сака да проба нови работи

Парнерот кој сака да знае што вие сакате, а што не, тогаш е подготвен да се прилагоди, да покаже дека е внимателен љубовник на кого му е важно вашето задоволство. Очигледно сте го заинтрегирале и возбудиле доволно.

Опуштен е со вас

Се смее и опуштен е во креветот. Настојува да ве импресионира со тоа што ви покажува колку ужива во вашето друштво и сака да поминува време со вас.

Се обидува да направи атмосфера

Се обдидува да направи пријатна атмосфера, а со тоа открива дека сексот со вас не му е минлива авантура, туку нешто за што сака да се потруди.

Да се работи за нешто озбилно, секако ќе ви покаже и ќе запамети нешто што претходно му имате кажано, па ќе ве изненаду. На пример, доколку покаже некој романтичен гест, за кој вие претходно сте кажале дека ви е посебен.

Доколку покажува дека сака да ве направи среќна, ментално и физички се обидува да ве импресионира и да ве заведе, и тоа не само во сексот, туку во секојдневните ситуации. Таквите партнери со сигурност се заљубени во вас.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...