Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

Омилените секс откритија за 2013

2

Играјте си со партнерот во креветот, користете најразлични секс реквизити и играчи. Забавно е, а и мажите тоа го сакаат!

3

 

Дали знаете дека сексот може да ги спречи неподносливите мигренозни болки? А и подобро е од кафетинили аналгин.

6

Сексот со кондом е исто толку добар како и сексот без кондом.  Посотјат кондоми кои се дизајнирани и го зголемуваат задоволството.

7

Девојките кои се во сериозна врска полесно “збеснуваат”, отколку девојките кои имаат однос т.н. friends with benefits. Нејзиниот сексуален живот може да биде неверојатно добар.

 10

Обележи го во календарче 14-тиот ден од почетокот на твојата последна менструација. Веројатноста да доживееш оргазам баш на тој ден е најголема!

11

Редовното вежабње јога ја зајакнува сексуалната возбуда.

13

Гледајте порно филмови заедно, полесно ќе му биде на партнерот да ве праша што очекувате од него во креветот.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...