Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

Неколку тактики против пребрзо свршување

Мажите се срамат главно за две работи – големината на машкиот полов орган и брзото завршување.

Додека првото не може да се корегира свен преку хируршка интервенција, за второто има неколку тактики кои би биле од корист.

Статистичките податоци покажуваат дека околу 40% од господата имаат проблем со брзото свршување.

Момци, не правете грешка и да мислите за својата ејакулација за време на сексуалниот чин. Најдобро е да мислите за работи кои не ве возбудуваат.

Бавниот секс е исто така од значење. Одвојте доволно време на партнерката за да и дадете максимум задоволство и за да го одложите времето на ејакулација .

Може да го вклучите оралниот секс како дел од предиграта. Кога ќе почувствувате дека наскоро ќе завршите, повлечете се.

Другиот трик кој може да се применува е да имате секс во поза која не ви обезбедува максимум задоволство.

Менувајте ги позите често  за да може да се одморате. Потоа, се разбира, завршете со поза која ви се допаѓа и која ќе ви помогне да свршите.

Дишењето исто така влијае на ејакулацијата. Дишете длабоко, со полни гради, полека и релаксирачки.

Кога ќе почувствувате дека наскоро ќе завршите, одморете си. Извадете го пенисот од вагината на својата партнерка и останете надвор од неа за половина минута. Тоа време ќе ви биде сосема доволно, за да ја одложите својата ејакулација.

Алкохолот исто така може да ви помогне, се додека е во разумни количини. Тој ќе ви помогне да се опуштите, да не сте под стрес и во исто време ќе ја зголеми возбудата.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...