Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

Најкритични години: Кога мажите најмногу изневеруваат?

Британскиот портал за пронаоѓање партнер IllicitEncounters.com, кој има повеќе од милион корисници, преку истражување откри кои се најкритичните години кога мажите се најсклони кон изневерување. Прељубата најчесто се почнува на 39 години, а тоа се објаснува со фактот дека тие години се пресвртница во животот на мажот. Додека некои почнуваат да влегуваат во криза од средни години, други ја проживуваат втората младост, односно втор пубертет или бараат нови возбудувања.

Истражувањето покажало дека луѓето всушност се склони кон изневерување во последната година од која било деценија од животот (19, 29, 39, 49 или 59) отколку во која било друга година. По 39-тата година, најневерна година е 49-тата година.

– Ако во минатото сте го изневериле партнерот или сте го повредиле со нешто, постои опасност дека тој кога-тогаш ќе посака да ви врати со иста мерка, тврди еден од основачите на порталот и додава дека за време на летните месеци луѓето се дури за 25% посклони кон изневерување.

Страницата IllicitEncounters.com навела и 5 најчести причини за неверство:

76% – недостаток од возбуда во кревет
54% – добра прилика
46% – врската станала досадна
28% – повторно воспоставување на контакт со старата љубов преку социјални мрежи
22% – желба за промена

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement