Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

Колку долго можете без секс?

Претставничките на понежниот пол можат да издржат околу 2 месеци без секс, но за разлика од нив машката апстиненција трае максимум 3 седмици, се вели во новото истражување. Тоа е така бидејќи жените се многу поемоционални и воздржани, па можат да се задоволат само со бакнеж или прегратка од саканиот.

Се разбира, влијаат и други фактори како темперамент, возраст, ритам и стил на живот. Дваесетгодишните имаат многу повисоко ниво на тестостерон и имаат потреба од секс многу почесто. Дури и кратка интимна пауза може да доведе до напнатост и гнев. После тоа настапува периодот во кој предност има квалитетот пред квантитетот.

На 30 години мажот веќе не е толку обземен од идејата за секс зашто има нови приоритети, фокусирани врз кариерата, семејството, децата. Сексот преминува во планиран настан за опуштање и намалување на стресот. При секс трипати неделно мажите на средна возраст се на седмо небо.

Кризата е најголема на 40 години. Според експертите физичката разлика меѓу 30- и 40 -годишните мажи не е голема, но постои огромна пропаст на психолошко ниво.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...