Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

Која е идеалната разлика во годините за совршена врска?

Дали знаете дека постои идеална разлика во годините меѓу партнерите? Студија спроведена на Универзитетот Емори во Атланта докажува дека постои идеална разлика во годините меѓу вас и вашиот партнер. Во студијата учествувале 3.000 испитаници, а резултатите покажале дека колку поголема е разликата во годините толку се поголеми шансите за раскинување, пишува Marie Claire.

Паровите со петгодишна разлика во годините имаат 18% поголеми шанси дека ќе раскинат за разлика од паровите на иста возраст. Паровите во кои едниот од партнерите бил постар или помлад 10 години имале 39% поголеми шанси за раскинување, а оние со 20 години разлика 95% поголема шанса за прекинување на врската.

Крајниот заклучок е дека најдобрата разлика во годините е една година, овие парови имале 3% шанси за раскинување. Истражувачите велат дека причините за овие резултати се фактите дека луѓето во различни приоди во животот сакаат поинакви работи, поинаку гледаат на животните вредности и поразлично го доживуваат светот.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...