Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

Кои се најчестите грешки што жените ги прават за време на орален секс?

Не се излегува лесно на крај со мажите. Кога станува збор за оваа тема тие тешко изнаоѓаат зборови да ги опишат тактиките и техничките грешки, кои ги прават нивните партнерки за време на орален секс. Затоа најдобри испитувања на вакви и слични теми се прават преку интернет.

Буквално секој маж се дразни кога партнерката за време на орален секс ила ладнокрвен и вкочанет израз на лицето. Тие сакаат жената со воздишки, страстен поглед “очи во очи” и задоволен израз на лицето да покаже дека и на неа многу и се допаѓа тоа што го прави, а не да изгледа како да и ставиле нож под грло.

Една од работите што ужасно ги нервира мажите по време на орален секс е кога партнерката започнува да се жали дека вилицата и се укочила и дека ја болат устата и јазикот.

За забите не треба ни да коментираме, ни еден маж несака нежната главичка на пенисот да му биде “изгризана” со заби. Тоа само ќе ја убие желбата за секс.

Исто така треба да внимавате во оние случаи кога неговиот пенис е во вашите раце .Обрнете внимание на  долгите нокти, или гломазни прстени со остри рабови. Чувството може да биде многу непријатно и болно за вашиот партнер. Не правете ни многу брзи движења при галење на пенисот и тестисите, тоа не е воопшто пријатно за мажите.

Непријатно и болно за мажите е кога жената го “обработува” пенисот како џојстик и  распалено го движи натака навака.

Женската желба да се зборува по време на секс буквално ги излудува мажите. Тие побеснуваат ако 10 секунди пред оргазам им кажете нешто во стилот “Како се чувствуваш зајчо, ти се допаѓа?”Во тој момент “зајчо” се чувствува како сосема друго диво животно, и многу поопасно од “зајчо”.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...