Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

Како мажите водат љубов кога се заљубени

Сексот на почетокот на врската обично е возбудлив и различен од оној во претходните врски, но кога почнува да се заљубува, сексот ќе стане сосема друг. Еве неколку знаци според кои можете да заклучите дека мажот се заљубува.

1. Ве бакнува се почесто –  Бакнежите се за мажите многу интимен чин. И со тоа првите знаци дека тој интензивно размислува за долгорочна врска и се гледа себе и партнерката во иднина. Доколку ве бакнува се почесто по целото тело и долго, имајте до знаење дека многу му се допаѓате и дека сте му важна.

2. Посветен е на сексот –  Мажот кој само сака да ужива во сексот а не во врската, нема да се труди премногу околу предиграта и времето кое обично е потребно на жената да се возбуди. Кога сте му важни, ќе се потруди до најмалите детали да бидете задоволени со сексот и да се осетите колку сте му важна.

3. Сака се да ви угодува – Уште еден знак деќа ќе ве испитува што сакате во сексот и ќе ве слуша што му зборувате. Мажите кои се во врска само за забава немаат потреба детално да разговара со партнерката за нејзините тајни желби ниту пак се милуваат по сексот или пак разговараат.

4. Секогаш е внимателен и великодушен – Не само првите неколку пати, туку поголемиот дел од времето. Тоа е така затоа што е заинтересиран и сака однос кој му е најдрага зона сексот. Баш поради тоа пробува да свати што ви е важно, кои се вашите ерогени зони и кога најдобро се чувствувате со него.

5. Опуштен е и свој – Кога е опуштен и не брза да си отиде по интимните моменти, тоа е солиден знак дека е заљубен или се заљубува. Од таа причина нема да се труди секогаш да ве импресионира и да ви покажува колку сте совршени во се.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...