Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

Како да уживате по оргазмот

Некогаш тие моменти после секс се послатки од оние за време на акцијата…

Неколку секунди подоцна

За време на секс, крвта брза кон гениталиите, а кога се повлекува и најмалиот допир може да изгледа премногу…но нежно дување на неговите гениталии ќе му помогне да се олади и опушти…

Сите ние имаме некој делови од телото кои по сексот се исклучително чувствителни на допир. Тие може да бидат скриени насекаде по телото – од клучната коска на зглобот. Истражувајте ги телата меѓусебно и откријте ги чувствутелните точки…

Тој нека остане да лежи во кревет, а вие донесете топол влажен пешкир и поминете по целото тело, само внимавајте пешкирот да биде доволно топол…

Неколку минути подоцна

Легнете во положба на лажица, притиснати еден до друг. Земете ја неговата рака и ставете ја на своите гради, а нозете испреплетете ги. Иако момците по сексот не се зборлести, со оваа поза ке се поврзете доволно што секој збор ќе биде излишен.

Уживате во долги, лесни, бавни, влажни бакнежи, токму онакви какви што претходно си замислувавте. Кога сексот не ви беше ни на крај памет. Потсетете се колку е фантастично бакнувањето…

Одете заедно под туш! Капете се заедно, мазете се, бакнувајте и поминете си интересно!

Неколку часа подоцна…

Скокоткајте ги неговите усни – полни со нервни завршетоци, ќе ужива во секој допир и бакнеж. Допирајте му ги усните сос е што ќе се сетите – со прстите, со прамени од коса, со брадавиците…

Облечете на себе само нешто, доволно да не сте сосема гола. Гакички, секси маичка или негова кошула, се одлична идеја! Во ова издание ќе му изгледате крајно привлечна, па слободно пуштете штоперица и проверете уште колку долго ќе останете облечени…

Предизвикате му имагинација со интересна сугестија за следниот пат. Ќе уживате во во фантазиите и едвај ќе чекате да дојде следното мазење. Кажете му нешто како, “Сакам да ме земеш… пред огледало … ”

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...