Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

Како да го научиш партнерот да биде ‘гласен’ за време на секс

Некои луѓе се гласни во кревет, а некои тивки. Премногу гласен или премногу тивок партнер може да направи другата личност да се чуствува непријатно. Сепак тивкиот партнер е поголем проблем, бидејќи никогаш не можете да бидете сигурни дали тој ужива или не.

За време на секс, звучните сигнали се многу битни, затоа што му кажуваат на вашиот партнер дали тоа што го прави вас ве задоволува.

Старомодните мажи се научени да ги потискаат своите емоции и звук. Причина за тоа може да биде тоа што се одгледани во семејства во кои родителите ги воспитувале децата дека сексот е нешто интимно, тајно и дека тоа е тема на која не треба да се зборува. Доколку мислите на сексот како срамна активност, тешко дека би можеле целосно да уживате во него.

Ако вашиот партнер е тивок во кревет, причина за тоа може да биде и фактот  дека пред вас имал срамежливи партнерки, па се навикнал, за време на односот да биде тивок.

Зборувајте отворено со него, и ако ништо друго, тој би сфатил дека тоа влијае на вас. Каже те му дека не мора да се “дере”, но дека повремено може да ви дава по некој звучен сигнал, за лично вие да знаете што му одговара на него.

Полесно би му било доколку пуштите тивка музика.Можеби се воздржува, бидејќи се плаши само тој да не ја наруши тишината.

Сепак, доколку вашиот сексуален живот е добар во тишина, немојте многу да го притискате. Најважно е двајцата да се чуствувате добро за време на сексуалниот однос и само на тој начин би имале добар секс.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...