Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

И тие се оптоварени со изгледот: Мажите се повеќе иницираат секс со изгаснати светла

Ни мажите не се имуни на притисокот на модерното друштво со затегнат и привлечен изглед, а кај поголем број несигурноста се одразува и на сексуалниот шивот. Така 26 проценти од нив денес попрво би имал секс со изгаснато светло бидејки нивната несовршеност помалку доаѓа до израр. Повеќе од третина од мажите сметаат дека нивните партнерки се физички поатрактивни од нив.
 Mazite poveke sakaat seks so izgasnati svetla 3
Нивните пријатели се позгодни од нив
Мажите се почесто за својот изглед се споредуваат со пријателите, а 53 % од нив сметаат дека нивните пријатели се по згодни од нив. Разговорите за диета, слабеење и тренинг е се почеста тема на мажите на возраст од 20 до 30 години. Многу од нив се грижат за својата висина, обликот на телото и физичката форма, но и многу би било подобро ако повеќе се концентрираат на здравјето, разноврсната исхрана и редовната физичка активност.
 Mazite poveke sakaat seks so izgasnati svetla 2

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement