Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

Хмм, ова е алармантно: Американците претпочитаат утринско кафе повеќе од утрински секс

Можеби е време да ја преиспитаме практичноста на нашите Старбакс златни картици. Во неодамнешна студија на 7,455 луѓе спроведена од страна на Ле Меридиен Хотелс & Ресортс, околу 53% од честите патници (повеќе од половина биле жени) изјавиле дека преферираат шолја кафе, наместо утрински секс. Оваа студија има совршена смисла, кога ќе ги земете в предвид дека 28% се чувствуваат помалку креативни без утринското кафе, и 22% не се во можност физички  да го започнат денот без него. Близу 80% од испитаниците изјавиле дека тие би одбрале кафе наместо алкохол, социјални медиуми, или секс ако се приморани да изберат помеѓу една од овие три работи. Се она што може да го кажеме е дека овие 7,455 луѓе мора да имаат вкусно кафе во нивната кујна.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...