Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

Еве на што “паѓаат” мажите

1.Многу мажи обожаваат кога нивната партнерка во тешки моменти е добар слушател, малку зборува, и ги теши со допир.

2.Тие обожаваат жената да ги бакнува пред да заспијат. Така се чуствуваат сакано.

3.Иако мислат дека тие се подобри возачи, мажите сепак ги ценат и своите совозачи. Им се допаѓа кога нивните девојки ги предупредуваат на радарските контроли.

4.Посилните половини сакаат кога нивните дами се спремни за компромис и помирување.

5.Како што покажаа неколку истражувања, мажите ги сакаат жените кои вистински уживаат во тоа што го прават.

6.Смислата за хумор е една од главните карактеристики кои мажите ги сакаат кај своите долгогодишни партнерки.

7.Нормално, мажите сакаат кога нивните жени готват. Зашто ? Тоа им создава чуство на семејство и топлина.

8.Жените со здрав апетит се привлечни за мажите за разлика од оние слабите.

9.Како што покажале некои студии, мажите сакаат силни жени.

10.На мажите им е важно како изгледаат жените.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...