• Сподели на:

Џена Џејмисон советува 5 трикови за подобар секс

___

Кој може да ви даде совет за сексот од жена која е “магистар” за сексуални односи, најпознатата порно глумица една од напознатата во машките кругови. Само за мажите кои сакаат да ја усовршат својата вештина во креветот, познатата Џена Џејмисон открива неколку тајни. По долгогодишната порно кариера одлучила да сподели и да ги посоветува сите мажи како она би сакала да се однесуваат со неа во креветот.
Комплименти
Секојдневно кажете и на својата сакана како има одличен задник.Иако звучи преедноставно, секако е важно. Многу луѓе мислат дека и доколку својата сакана не е во топ форма сепак не треба да се назначи вистината нели, но секој комплимент за својата сакана особа и го поддигнува моралот и самодовербата.Исто така, мора да истакнете дека таа е преубава, посакувана и секси.
Никогаш не зборувајте за бившите девојки
Никогаш ама никогаш. Иако помислите да споменете на нејзините лоши мани, едноставно заборавете.Во прво самата помисла дека сте помислиле на бившата девојка, вашата сакана ја вади од такт. Доколку таа некако почне да се вовлече во тој разговор, вие мудро молчите бидејки сака да види дали сте помислиле на бившата.
Без брзање во сексот
Иако сте напален и сакате веднаш да почнете да “влезете” во вашата сакана, немојте. Одолговлекувајте до точка која она моли за тоа.Тоа е толку важно, жените тоа го ценат.Кога ќе се случи тоа, сексот е веќе друга приказна. Кога ќе запознаете некоја девојка, не навалувајте за секс веднаш.
Зборувајте за време на сексот
За време на сексот, зборувајте. Шепнете и колку е таа неверојатна, како сексот со неа е одличен и како таа преубаво мириса. Кажете и дека е многу подобра отколку што сте замислувале, како е мека и како сакате да вака биде засекогаш.Девојките го обожаваат тој начин.
Милувајте се
По сексот обавезно да се милувате. Ниту една девојка нема која не сака милување и галење по сексот. Ставете ги вашите раце околу неа кажете и колку е неверојатна и потонете во сон заедно. Нема разговор за работа и она што ве чека утредента.Само опуштете се. Заборавете на се што се случува во светот и спојте се со неа и сонувајте заедно.

Оставете коментар

___