Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

ДЕВОЈКИ ВНИМАНИЕ: Мажите вака ги заведуваат само очајните девојки!

Одредени жени се толку нетактични и провидни во заведувањето да секој нивен обид завршува ни повеќе ни помалку, неславно.

Секоја девојка би сакала да делува на машкиот свет како права „Femme Fatale“, но таа моќ им припаѓа само на одредени жени. Жена таква неможе да стане, таква се раѓа, а оние кои немале среќа да наследат малку од тие преубави, према мажите волшебни енергии, се користат со некои други методи.

Понекогаш тие се успешни, понекогаш не се, но без сомнение е дека голем број на припаднички на понежниот пол користат очајнички потези за да привлечат внимание на посилниот пол. Дали е тоа поради комплекс, несигурност или недостаток на самодоверба, не знаеме, но во едно сме сигурни. Ни под разно не смеете да се служите со следните методи.

ПРЧЕЊЕ НА УСНИТЕ

Понекогаш девојките сакаат да бидат многу секси па ги напрчуваат усните, посебно кога се сликаат и ставаат фотографии на друштвените мрежи. Лошата вест е дека мажите ги мразат таканаречените „duckface“ и девојките воопшто не им се привлечни кога така парадираат.

БЕЗ ГРУБОСТИ

Жените мислат како оралниот секс е сон на секој маж и тука се во право, но ако грубо играте, нема да испаднете секси заводничка од филмовите. Мажите всушност не сакаат грубости, посебно кога алатот им е во прашање, па подобро изберете понежен пристап.

5

ИГРА СО БРАДАВИЦИТЕ

Кај жените посебно се сензуални, но мажите нема да бидат воодушевени ако си играте со нивните брадавици. Тоа едноставно не ги возбудува.

ДЕТИНЕСТО ЗБОРУВАЊЕ

Жените мислат дека се слатки ако почнат да детинесто, но за поголемиот број мажи тоа е иритирачко.

4

ПРЕТЕРАНО СТЕНКАЊЕ

Мажите знаат кога глумите за време на сексот и стенкањето за да го уверите дека земјата се тресе. Искрените звуци на уживање страшно ги возбудува, но претерувањето и завивањето ни во лудило.

НЕ ЈА СОКРИВАЈТЕ ПАМЕТТА

Во некои дамнешни времиња на мажот му одговарало да биде попаметен од жената, но денес многу ги нервира кога девојките се прават по малку глупави само за да го придобијат вниманието.

3

НЕДОСТИЖНА

Во љубовта и војната се е дозволено, но доколку претерувате со глумење и глумите недостижна девојка, неминовно е дека фраерот на крајот ќе се олади. Тоа ќе го фрли во агонија и многу лесно ќе се откаже.

БЕЗ ГРИЗЕЊЕ

Уште едно предупредување врзано за дивиот секс кој го гледаме во филмовите па мислиме дека мора се да испробаме. Поголем дел од мажите не сака гризење, ни по вратот ни по други делови од телото па тоа слободно прескокнете го.

1

ПАРФЕМ

На мажите жените генерално убаво им мирисат и нема потреба за полевање на пола шишенце парфем врз себе. Доволно е да бидете свежи и насмеани.

ЛАЖЕН ТЕН

Темнокожите девојки во лето во мини сукњи и деколтирани маици го фаќаат погледот на секој маж. Но само-тенирањето во салоните или шприцањето, посебно во зима, мажите гледаат само вештачки изглед и ништо повеќе.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...