• Сподели на:

5 совети за повозбудлив секс

___

Вашата сексуалност може да ја подобрите само со некулку едноставни потези. Ви нудиме кратки совети како да го збогатите сексуалниот живот.

Не ги замерувајте своите потреби

Тајната за поголемо уживање е во тоа да знаете што ви одговара и ве возбудува во кревет. Ако постојано користите едни исти сексуални пози и техники, време е да се обидете да внесете новости во својот сексуален живот. Можно е да откриете нови нешта и уживања. Екпериментирајте и кога сте сами.

Разгалувајте го вашиот партнер

И покрај секојдневните обврски, немојте да заборавите еден на друг. Жените се обично оние кои не сакаат секс набрзинка, без нежни допири и бакнежи. Секојдневниот недостаток на интимност може да предизвика проблеми вашата врска.  За тоа е доволно да се држите за раце додека гледате телевизија, да се бакнете кога ќе се вратите од работа, да си го измасирате вратот и рамената или да си заспиете еден на друг во прегратка.

Заборавете на обврските додека имате секс

Размислувањето за обврски за време на сексот може да ве отргне од оргазмот. Научно е докажано дека на жените им е полесно да ги оттргнат мислите од секс, отколку на мажите. Доколку ве мачат грижи и обврски, решете ги па потоа впуштете се во секс, затоа што не е фер да влегувате во секс без целосно да се опуКога сте во кревет, препуштете се на сексуалните радости и заборавете на се останато. Вие тоа го заслужувате.

Користете секс играчки

Новитетите, експериментирањето и различноста помагаат сексот да биде постојано интересен и забавен. Секси играчките пак се нешто кои ви помагаат на вас и вашиот партнер да ги исполните своите сексуални фантазии. Затоа што понудата на овие производи е огромна, сигурно ќе се најде и нешто по ваш вкус.

Ова го сакам, тоа не

Разговарајте со партнерот за вашиот секс. На многу парови им е страв да зборуваат за секс од две причини: првата е тоа шо им е страв од реакцијата на партнерот, а втората им е непријатно.

Ако вашот партнер прави некои нешта погрешно во креветот, треба да му кажете затоа што во спротивно ќе бидете разочарани. Исто така, бидете подготвени и да примите критика, но и да поработите на нештата кои не ви одат баш најдобро.


Оставете коментар

___