Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

3 експресни начини како да возбудите маж

Мажите се многу поедноставни до жените, барем кога е страста во прашање. И додека жените уживаат во игрите на заведување, допирите, бакнежите и убавите зборови кои можат да ги доведат во врвот на возбудата, мажите можете да ги возбудите на три експресни начини, дознајте кои!

Црвена боја

Оваа моќна и страсна боја отсекогаш била симбол на сексипил, особено ако се наоѓа на женските усни и нокти или секси долна облека. Не ја потценувајте моќта на црвената боја туку искористете ја во своја корист. Ако се одлучите за црвени усни не заборавајте пред него дискретно со вашиот јазик да ги навлажните своите усни.

Нозе, рамена и деколте

Женското тело е најмоќното оружје на кое ниту еден маж не може да му одолее. Фустанот со заводливо деколте, голи рамена или кратко здолниште во моментот може да ја рагори машката фантазија. Задополнителен ефект на кожата нанесете миризливо масло.

Високи потпетици

Зашто ви е деколте кога имате високи потпетици? Овој омилен женски моден детал има неверојатно силен ефект врз мажите. Качете се на чевли или сандали со највисока и најтенка потпетица и запалете го како кибрит.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...