Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ЛАЈФСТАЈЛ

Поради селфи, завршила во затвор

Даниела Сакстон (27) уапсена е затоа што на Фејсбук поставила слика која никако не смеела да ја покаже.

Американката е уапсена поради кражба на фустан, а полицијата е за тоа дознала преку фејсбук. Имено, таа прикачила фотографија на која го носи самошто украдениот фустан.

Во полицијата пријавено било дека фустанот е украден од бутик во Илионис на 11. јули. Газдарицата од чиј бутик е украден фустанот, ја ставила сликата на Фејсбук. Луѓето кои го виделе нејзиниот пост и сликана на која Даниела позира ја известиле полицијата.

Поради селфи, завршила во затвор 1

Инаку, покрај фустанот, полицијата во нејзиниот стан пронашла и две маици, огрлица, како и наочари за сонце кој Даниела ги украла од истиот бутик.

Сакстон, која е трудна, пуштена е по плаќање на кауција.

httpv://www.youtube.com/watch?v=SlywyWHmeos#t=50

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...