Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ЛАЈФСТАЈЛ

Од стари фармерки до кратки пантолони во 5 чекори

Жешко ви е? Извадете ги од  орманот оние стари фармерки кои најмногу ги носите, и претворете ги во омилен летен моден избор. За овој потфат ви требаат само остри ножици и мирна рака.

Посакавте кратки пантолони од фармерско платно? Направете ги сами од стар модел, кој веке не сакате да го носите.

Еве што треба да направите:

ЧЕКОР 1

Облечете ги фармерките за да процените како ви стојат и каде е најдобро да се исечат.

ЧЕКОР 2

Со пенкало или фломастер означете ја саканата должина за сеќчење.

ЧЕКОР 3

Соблечете ги фармерките, повлечете прави линии по означената должина за сечење.

ЧЕКОР 4

Со остри ножици исечете ги ногавиците по означените линии.

ЧЕКОР 5

Дури и да ви беше раката немирна при сечењето (а рабовите на пантолоните се нерамни) рабовите можете да ги засулате по желба.

 

Во прилог видете како од долги фармерки можете да направите кратки пантолони во кои ќе уживате ова лето.

httpv://www.youtube.com/watch?v=0IdHgYm8hVg

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...