Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ЛАЈФСТАЈЛ

Најскапата вотка на светот

Русите секогаш имале најдобра вотка, а познатата Russo-Baltique вотката го доби насловот за најскапата вотка на светот. Цена на едно шише од овој пијалок чини неверојатни 1.3 милиони долари, а чисто колку за споредба, толку чини и Бугати Вејрон. Креирана е посебно за руските членови на кралсата фамилија, тајкуни и богати љубители на екстравагантни работи. За прв пат е претставена на Top Marques шоуто во Монако. Тука принцот Алберт од Монако го претстави првото шише на оваа вотка.

Веројатно се прашувате зошто е толку скапа оваа вотка? Оваа врста на вотка е претставена во уникатно шише, кое е реплика на ладилникот на Russo-Baltique автомобилот, а направена е од златни парички кои потекнуваат од периодот од 1908-1912.

Исто така, вреди да се спомене и затварачот на ова шише кое е направен од бело и жолто злато, а на неа се наоѓа и дијамантски направена реплика од Рускиот Империјален Орел. Не веруваме дека на некој ќе му си лизне од рака ова шише, но за секој случај, направено е од стакло отпорно на удари па дури и куршуми.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement