Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ЛАЈФСТАЈЛ

Какви жени ги привлекуваат мажите?

Стереотип е дека мажите најмногу ги привлекуват блондинките кои се средени од глава до пети. Меѓутоа, дали е тоа баш така дознајте во продолжение.

Како што велат, црвенокосите се најмалку привлечни, по нив блондинките, а на прво место веќе со години се бринетите.

Другиот мит е виткото тело како манекенките на кои со слики се издигнуваат на интернетот, но во реалност е потполно друго – поголемиот дел од мажите сакаат жени со облини кои имаат што да покажат.

Накратко, идеална привлечна жена е бринета со побогато тело, а како што други истражувања покажале дека повеќе се цени природниот изглед – без шминка.

Со тоа, ако сакате да се криете испод тон шминка веднаш променете го стилот, покажете ја својата природна убавина и станете магнет за мажи.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...