Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ЛАЈФСТАЈЛ

Како ќе знаете дали му се допаѓате?

Сакате да знаете дали му се допаѓате? Никогаш не било поедноставно да го проверите тоа.

Истражувањата покажуваат дека кога на мажите им се допаѓа некоја дама, покажуваат многу повеќе нежност и приврзаност спрема неа, говорот несвесно станува тивок и кокетирачки.

Па така ако мажот ве гледа со многу внимание, а ви се обраќа мил и тивок глас, без сомнение “одлепил“ за вас.

Студијата опфатила 100 мажи, а Дејли мејл ги пренесува резултатите.

– Романтичните чувства луѓето покрај со погледите и допирите ги покажуваат и со промената на гласот. Мажите го задлабочуваат својот глас за да звучат помажествено, а постои ризик и да претераат со тоа. Претерувањето со покажувањето на мажественоста се поврзува со агресивноста и промискуитетот- вели водичот на истражувањето  Huan David Leongomez.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...