Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ЛАЈФСТАЈЛ

Фејсбук воведe опција која ќе им се допадне на корисниците

Новата опција на Фејбук ќе ви овозможи да ги зачувате содржините кои сакате подоцна да ги прочитате.

Опцијата “save” овозможува да ги зачувате работите кои се објавени на вашиот new feed. Така ќе можете спотовите,линковите, и разни други работи да ги прочитате или изгледате кога ќе имате повеќе време. Се што чувате ќе биде приватно, а ако сакате можете подоцна да го споделите со пријателите. И не треба да се грижите, Фејсбук од време на време ќе ве потсети дека имате зачувани работи.

Доколку сакате нешто да зачувате, треба само да кликните на иконата Save во долниот десен агол на постот или на опциите од горниот десен агол. Се што ќе зачувате ќе биде сместено во иста категорија.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...