Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

КУЈНА

Вкусен бел намаз од грав

Состојки:

400 г бел грав (од конзерва)

3 чешниња лук

1 лимон (исцеден)

3 лажици маслиново масло

1 лажичка рузмарин

малку босилок

малку сол, црн пипер

неколку црни маслинки (без семка)

Подготовка:

Исцедете ја течноста од конзервата. Излупете го лукот. Во блендер ставете го гравот, лукот, маслинките, додадете маслиново масло, босилок и исцедете сок од свеж лимон.

Сево ова убаво измиксирајте го за да добиете фина хомогена смеса. Зачинете со сол бибер и ставете малку рузмарин. Повторно изблендирајте.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...