• Сподели на:

Торта со пишкоти и малини

___

Состојки:                             Количина:

– Бисквити – пишкоти               400g

– Шлаг                                           500g

– шеќер во прав                          100 гр.

– кисела павлака                         4 чаши

– Малини                                        600g

– Сок од портокал                        300 мл

– Шлаг                                              200g

– Кисела вода                                200ml

Видеото за детална подготовка можете да го погледнете подолу.


Оставете коментар

___