Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

КУЈНА

Шарена салата

Потребно е:

100 гр. кашкавал

100 гр.  целер

2 домата

1 конзерва туна

3 лажици мајонез

3 лажици јогурт

2 лажици сок од  лимон

1 главица лук

1 лажица семки од сончогчед

По потреба сол и бибер

Припрема :

Половина кашкавал изрендајте го, а остатокот  исецкајте го тенко. Целерот  исецкајте го на тенки стапчиња, доматот на кругови. Туната измешајте ја со мајонез, јогурт и лимунов сок. Додадете изрендан кашкавал, бибер и сол. Сервирајте ја салатата, па од горе истурете ги семките.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...