Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

КУЈНА

Шампињони во доматен сос

Состојки:

400 грам шампињони

– 200 мл доматен сок

– 1 главица кромид

– 2 моркова

– лист од першун

– сол

– бибер

– мешавина од зачини

Припрема:

1. Исецкајте го кромидота, а морковот изрендајте го.

2. На малку масло, запржете го кромидот, а потоа додадете го морковот и малку лист од першун.

3. По десетина минути, додадете ги шампињоните, и зачинете ги.

4. Гответе ги десетина минути, а потоа додадете го сокот од домат. Потоа гответе уште 2-3 минути.

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...