Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

КУЈНА

Сендвичи

Состојки:

-едно француско лепче

-300 гр. ситно сирење

-5 шери домати

-маслинки

-магдонос

-бело сирење

-5 парчиња сланина

-3 парчиња лук

-малку маслиново масло

Подготовка:

1. Лебот исечете го на тенки парчиња. Намачкајте го секое парче со малку масло  и ставете го лебот во рерна на 200 степени 7 минути. Кога ќе стане крцкав секое парче намачкајте го со лук. За тоа време изпечете ја сланината. На секое парче ставете ситно сирење, печена сланина, пола шери домат, коцкички твро сирење и на крај маслинка. Сето тоа поврзете го со чепкалка.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...