Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

КУЈНА

Салата од спанаќ и пилешко

Состојки: 300 грама спанаќ, 1 чењле лук, 2 шаргарепи, 2 пилешки филети, 4 лажици маслиново масло, 4 лажици маргарин, 2 тврди варени јајца, 2 парчиња леб, 2 лажици песто сос и 2 лажици павлака.

Припрема: Спанаќот исчистете го, измијте го, исцедете го и испржете го со масло и со чењлето лук. Шаргарепите сварете ги, а месото посолете го и испжете го со две лажички маргарин од двете страни. Печеното месо, шаргарепата и јајцата исецкајте ги на ситни коцки. Во чинија измешајте ги сите состојки и на крајот додадете павлака по желба и песто сос. Сервирајте го со испржениот леб исецкан на коцки и јадењето е готово.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...