Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

КУЈНА

Пилешко со спанаќ и компири

  • 2 парчиња пилешки гради (100 гр. секое)
  • 6 лажички маслиново масло
  • Сол и црн бибер
  • 2 лажички свежа мајчина душичка
  • 700 гр. компири, се сечат на парчиња-коцки
  • 2 кромида, средни
  • 2 лука
  •  каранфилче, мелено
  • 300 гр. спанаќ, измиен, и грубо исецкани
  • Свеж сок од лимон

ЧЕКОР 1

Загрејте ја рерната на 450 степени. Пилешкото месо спремете го за печење. Прелијте го со 2 лажички маслиново масло сол, црн бибер и мајчина душичка. Печете околу 35 минути. Кога ќе се излади доволно, се чисти од  кожата и коските, и се сецка пилешкото на парчиња во големина на залак.

ЧЕКОР 2

Во меѓувреме, во средно тенџере, компирите се варат во солена вода додека не омекнат, околу 15 минути.

ЧЕКОР 3

Во големо тавче, на средна-висока температура се додаваат останатите 4 лажички маслиново масло. Се додава кромидот, кој се готви, со мешање, додека омекне, околу 3 минути. Се додава и лукот и се готви околу 30 секунди. Потоа се додаваат компирите и се готват, мешајќи, околу 7 минути.  Се додава 2 лажици вода и се меша со дрвена лажица. Се готви, се додека компирите се со светло кафена боја, 5 минути. На крајот се додаваат пилешкото и спанаќот и гответе, мешајќи околу 2 минути. Се зачинува по вкус со сол, бибер и сок од лимон.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement