Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

КУЈНА

Пица Макарони

Состојки:

400 гр макарони

300 гр шампињони

Мисиркина шунка

сирење

сушено месо

кечап

оригано по вкус

малку путер

 

Прелив:

2 јајца

1 чаша јогурт(или павлака за готвење)

½ лажица сол

Подготовка:

  1. Макароните се варат во солена вода, се цедат, и се плакнат со ладна вода. Додадете на ситно сецкани коцки Мисиркина шунка, пушено месо, ситно рендан кашкавал, кечап и оригано. На малку масло се пржат исецканите печурки на ливчиња, посолени. Пржените печуки  додадете ги исто така во смесата.
  2. Сите заедно се соединуваат, па се ставаат во огноотпорни садови, премачкани со малку маргарин.
  3. Врз нив ставете кечап и сирење по желба
  4. Изматете ги јајцата и јогуртот (или павлаката за готвење), сол, и филот прелијте го врз сирењето. Над него изрендајте уште сирење и посипете ги со оригано.

Се пече во загреана рерна на 200 ° С

Се служи топло!

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...