• Сподели на:

Љубовен напиток

___

Подготовка: 5 минути

Состојки:

  • половина чаша цеден грејпфрут
  • половина чаша сок од јаболко
  • цимет
  • 1 ванилино стапче

Подготовка:

Измешајте го циметот, сокот од јаболка и грејпфрутот. Претурете го во висока чаша, а украсете го со ванилиното стапче 🙂

 

УЖИВАЈТЕ!

 


Оставете коментар

___