Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

КУЈНА

Детокс коктел: Зелена Bloody Mary

Оваа варијанта на Bloody Mary можете да ја направите со алкохол или без, во зависност од вкусот и од тоа што планирате после кујнскиот експеримент.

1. Зеленчук

 4 зелени домати

– 2 кисели краставици

– 1 ченче лук

– малце чили

2. Алкохол

0.5 dl водка

3. Додатоци

1 исечен лимон или лајм

– неколку капки табаско

– сол и бибер по вкус

4. Зачинети краеви на чашата

Припрема:

На тацна ставете сол и бибер. Крајот на чашата натопете го со сок од лимон, и ставете ја во тацната со зачини.

Ставете ги состојките во блендер и миксајте додека не добиете единствена смеса. Чашата украсете ја со зачини и наполнете ја со лед, а потоа ставете го коктело и украсете го со половина кисела краставица и една зелена маслинка.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...