Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

КУЈНА

Чоколада со печен бадем

Ingredients for homemade chocolate with nuts

Состојки:

3 чаши чоколадо (по ваш избор млечно, црно или бело)

1 чаша бадеми

1 супена лажица маргарин

Подготовка

Ставете ги бадемите во тавче на тивок оган и често промешувајте сè додека не замирисаат на печено.

Во тенџере ставете го чоколадото искршено на коцки и маргаринот. На тивок оган стопете го чоколадото, притоа често промешувајте. Откако чоколадото ќе се стопи во смесата додадете ги бадемите.

На крајот, истурете ја целата смеса на поголем послужавник покриен со хартија за печење и рамномерно распоредете ја на површината. Оставете да се излади во фрижидер.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...