Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

КУЈНА

Целер салата

Потребно:

2-3 поголеми главици целер

– 500 г. Ситно сирење

– 1 кисела павлака

– малку коњак

– 1 кисело јаболко

– со од еден лимон

– 30 г. Ореви

Подготовка:

Измијте го целерот, исчистете го, ситно исецкајте го. Потоа додадете го лимоновиот сок, ситно исецкана јаболка, ореви, коњак, павлака и ситно сирење. Промешајте и послужете.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...