Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

КУЈНА

Брз сладолед

Состојки

– Шлаг од ванила 3 кесички

– Млеко 2,5 мл.

– Јогурт 2,5 мл.

– 170гр. прав шеќер.

– Чоколадо 50гр.

– Овошје. 50гр.

– Плазма бисквит 5 парчиња

– 30гр. Ореви

Изматете го шлагот со ладно млеко. Измешајте го  јогуртот и шеќерот во прав и додадете го шлагот. На добиената мешавина  додадете адитиви по желба. Ставете во замрзнувач додека не се стегне смесата. Смесата може да ја поделите на 4 дела. Еден дел е бисквит делот, јагоди вториот дел, третиот и четвртиот мелени ореви со рендано чоколадо.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...