Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

совети

Верувате ли во себе?

ога се подготвувате за судбоносното интервју во компанија каде сакате да работите, што е она што ви поминува низ главата? Размислувате ли за фактот дека сте одлично подготвени и дека интервјуто ќе помине одлични?

Или се плашите дека нешто ќе зафркнете?

 Пред важна презентација, дали го визуелизирате резултатот или пак размислувате за плановите кои ќе ви пропаднат ако се сруши се’.

Што е најважно: Дали верувате во себе?

Ако веќе немате доволно самодоверба, барем предвидете си го успехот. Очекувате другите да веруваат во вас, а вие и самите не верувате во себе.

Добрата подготовка е голем дел од самодовербата. Не можете само да се потпрете на среќата.

За да се покажете во најдобро светло потребно е да сте добро подготвени, искрени и полни себе. Позитивното размислување секогаш носи добри резултати.

Верувањето во себе не ви го гарантира посакуваниот резултат, но и тоа како ќе ви ги зголеми шансите за успех.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...