Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

совети

Овие професии можат да ви го уништат бракот

Според податоците за стрес и разводи, истражувачите имаат интересна листа од кариери кои никако не одат заедно со брак или сериозна врска. Дел од нив може и да ве изненадат!

Вработените во казино и слични дејности имаат непредвидено работно време, а често пати работат и за празниците. Токму затоа, едно истражување од 2010 година покажало дека 31% од вработените во коцкарници се разведуваат.

Масерите, без оглед дали се жени или мажи, се исто така најчесто разведувани од своите партнери заради љубомората. Физичкиот контакт кој се остварува со клиентите и посесивноста на партнерот обично се лоша комбинација која завршува со развод во 38% од случаите.

Работата на келнерите исто така е непредвидлив начин за заработка, што може да предизвика стрес, но и многу прекувремени работни саати. Кога ќе ги земете во обѕир овие два фактори, не е ни чудо што над 38% од келнерите и келнерките се разведени.

Славата, трачевите и животот под рефлектори кои го водат спортистите, артистите и танчеритеисто така имаат негативно влијание врз врските и семејството. 28% од врските во кои еден од партнерите е јавна личност завршуваат со прекин.

Како стресни занимања исто така се наведуваат и полицајците, војниците, пожарникарите, пилотите, менаџерите, лицата за односи со јавност, новинарските репортери и таксистите.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...