Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

совети

Oсновни правила кај деловното облекување

Цел на успешното деловно облекување е да ве прикаже како самоуверена, способна и професионална личност. За да успеете, морате прво да направите јасна разлика помеѓу облекување за коктел вечер и работен ден.

– Зависно од удобноста, бирајте панталони и здолништа. Еднобојните парчиња се многу важни, а експертите советуваат да имате по пет пара од секое парче.

– Набавете дизајнирани маици во пастелни бои со минималистички детали. Избегнувајте тешки ткаенини и декоративни детали. Секогаш имајте на ум дека одите на работа.

– Обезбедете си класични модели на палта, во зависност од бројот на состаноците и конференциите на кои треба да се појавите.

– Ако сакате да изгледате “casual” носете џемперчиња, тоа е сосема опуштено и прифатливо.

– Во плакарот секогаш имајте ролки, но пазете да немаат премногу “print” на нив. Пастелните бои се секогаш добредојдени.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...