Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

совети

Најбогатите жени ги откриваат тајните на својот успех

Славата и вртоглавиот успех се резервирани само за најхрабрите. А некои од најдобро платените и најуспешни жени на светот откриваат што мислат која е нивната тајна.

Sochi Olympics Opening Ceremony

Секогаш биди верна спрема себе и она што си

Ова го мисли Индра Нији, извршна директнорка во Пепси, родена Индијка и најадобро платена претседателка (CEO). Оваа успешна жена сеуште доаѓа на состанок во сарија, а и со задоволство ги облака за корпоративни настани.

Твоето име е твој бренд, чувај го со животот

Според оваа изрека се води Рејчел Реј, најдобро платена шефица, која своето име го става само на она што самата го дизајнира

Не трошете енергија на оние кои не ве сакаат

“Не очекувам дека секој ќе го сака она што јас го правам”, кажува Бијонсе.

Бидете сигурно дека вашиот сопруг целосно ве подружува

Ќе се вратев од состанок и ќе се извинев што каснам, а мојот сопруг само ќе ги превртеше очите. Многу подобар си најдов вториот пат”, кажува Сели Кравчек од Волстрит.

Позиционирајте се таму каде што сакате да бидете

“Кога размислував за тенисот и тренирав, никогаш не сум кажала дека сакам да бидам друга. Секогаш кажував дека сакам да бидам број еден”, кажува Марија Шарапова.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...