Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

совети

Law and Order: Како да изгледате деловно и шик

Како адвокат во една фирма, важно е како исзгледате и како сте облечени на работното место. Изгледот мора да биде деловен за да одговара со Судските процеси кои ги водите. Но сепак, не значи дека секогаш мора да носите црн костум.

Ви нудиме неколку идеи од познати кератори како да изгледате деловно, а во исто време шик.

6 1 2 3 4 5

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement