Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

совети

Истражување: 20% од луѓето кои работат од дома, работат голи!

Дали ви се случило, кога наутро ќе ве разбуди алармот, да посакате да не мора да се спремате и да можете целата работа да ја завршите од дома? Размислете уште еднаш. Кога канцеларијата ви е дома, покрај работата што ја имате ве чекаат и многу други обврски.

Погледнете ги резултатите од едно интересно истражување и сами проценете кои се предносите а кои маните на тоа да работите од дома. Анкета ја направила британската комапнија  Ecigarettedirect која се занимава со продажба на електронски цигари.

Вака изгледа работата од дома:

– 20% од анкетираните признаваат дека работат голи.

– 80% додека работат гледаат и телевизија.

– 70% покрај работата, се занимаваат и со други домашни обврски.

– 20% од луѓето кои работат од дома, и за време на сексот одговараат на телефон.

– некои поединци вежбаат додека работат

– третина стигнуваат и да испазарат

-15% од луѓето кои работат од дома пушат.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...