Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____избери боја

Заборавете на пеглата за коса, еве со што можете да ја исправите

Трајното пеглање на косата со хемикалии како и редовното користење на пеглата, ја оштетува косата, ја прави слаба и лесно кршлива. Истиот ефект на рамна и сјајна коса можете да постигнете и без агресивните третмани, а сите потребни намирници можете да ги пронајдете и во кујната.

Вотка – Познатата манекенка Ева Херцигова ја користи за посветлување, но вотката е подеднакво добра и за исправување на косата. Доволно е само да ја измешате со регенераторот и да ја нанесете на косата.

Кокосово масло – Ова е најадекватно за блага кадрава коса, а доволно е да го нанесете на влажна коса.

Целер – Во блендер измиксајте еден целер и додајте малку вода. Добиената мешавина ставете ја во шише со распрскувач, нанесете на косата и оставете да делува 15 до 20 минути. Потоа само измијте се со шампон.

Банана и папаја – Со овие две ќе ја исправите косата и ќе спречите виткање. Најдобро е да измешате една зрела банана, папаја и две лажички мед и тоа да го нанесете на косата. Откако косата скроз ќе се исуши, треба само да ја измиете и да ја исушите.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...