Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____избери боја

Создадете илузија дека имате густа коса

Густата коса секогаш  предизвикува восхит и ги привелкува погледите. Но доколку имате ретка и тенка коса, еве неколку совети како да создадете  илузија дека имате густа коса:

Заменете ги вашите производи за коса
Купете ги сите производи за волумен на косата, кои се нудат во продавниците – шампони, балсами, пена, концентрат за волумен во коренот и т.н.
Направете бранови
Правата коса секогаш изгледа потенка. Затоа, ако сакате вашата коса да изгледа обемна и привлечна, направете меки и сјајни бранови.
Фарбајте се во посветла боја
Осветлување на косата си има и свои предности. Дури додавањето на неколку руси прамени кон основниот тон, ќе создаде илузија на обемната коса.
Врзувајте ја косата на опашка додека спиете
Ако ја врзувате косата на високо репче, ќе имате поголем волумен во корените.
Носете ја косата на една страна
Префрлувајте ја косата од една страна на друга – ова е моментален начин беспрекорно да додадете волумен на своите корени.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement