Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____избери боја

Сакате совршени шишки?

Сите знаеме колку често се менуваат стиловите и фризурите. Меѓутоа, шишките се едни од оние кои никогаш не излегуваат од мода.

Шишките се главна работа кои луѓето ја приметуваат кај вас. Шишките може да ги обликувате и сами во својата куќа. За обликување на шишките потребен ви е фен за коса со наставка на округла четка за вртење и лак за коса.

Шишките никогаш не смеете да ги сушите заедно со останатиот дел од косата. Шишките сушете ги посебно. Најдобро би било шишките да ги закачите со шнола. Обиткајте ги на округла четка и сушете ги со фен. Никогаш немојте шишките да ги сушите со многу топол воздух на фенот, намалете го фенот на поладна температура.

Во зависност на која страна сакате шишките да ви одат, така и сушете ги. По сушењето шишките фиксирајте ги со лак за коса.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement