• Сподели на:

Разбудете се со фризура: Два ноќни трикови за совршена коса

___

Никој не сака да го троши времето и да се соочува со непријатностите кои доаѓаат со пеглите за виткање на косата во лето, а дополнително на тоа, посебно кога се подготвувате за брзо излегување од дома рано наутро.

Тогаш зошто воопшто да се мачите да станувате неколку часа порано за да се подготвите кога тоа можете да го направите преку ноќ?

Постојат два начина за средување на фризурата за кои нема да ви треба пегла за коса, туку се што ќе треба да направите е преку ноќ да се подготвите.

Замислете си само… легнете во кревет и едноставно не се будите со неуредна коса, туку со готова фризура за помалку од минутка.


Оставете коментар

___