Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____избери боја

Победе го првутот со природни состојки

Ако имате првут ви откриваме три природни состојки со кои ефикасно ќе го отстраните овој проблем.

Маслиново масло

Најмалку два пати во неделата измасирајте ја главата со маслиново масло. После масажата коста замотајте ја со пластична кеса или  пешкир, оставете маслиновото масло да делува саат време. Косата измијте ја на вообичаениот начин.

Јаболков оцет

После миењето на косата и нанесувањето на регенераторот, косата измијте ја со вода во која сте додале мало количество на јаболков оцет. Бидејки оцетот е богат со калиум, помага да се отстранат изумрените клетки од кожата.

Алое вера

Позната по своето антибактериско својство, алое верата е одлична за лечење на првутот. Нанесете гел алое вера на коренот од кожата и оставете да делува 40 минути. Косата измијте ја на вообичаениот начин.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...